Koleraba #2

- Rumena koleraba, 500 g
- Rdeči fižol, Natureta, 600 g
- Krompir, 400 g
- Čebula, 100 g
- Lovorov list, Maestro, kosov: 1
- Jajca, kosov: 4
- Pšenična bela moka T 500, Žito, 300 g
- Sir gorgonzola, 150 g
- Mladi špinačni listi, 100 g
- Majaron, Maestro: po okusu
- Maslo: po okusu
- Morska jodirana grobo mleta sol, Maestro: po okusu
- Mleti črni poper, Maestro: po okusu
- Limonin sok: po okusu
- Ekstra deviško oljčno olje: po okusu
- Olje za cvrtje: po okusu
Priprava - po navodilih avtorja recepta
Olupimo krompir, ga naribamo in dobro ožetega prestavimo v stekleno posodo. Kolerabo očistimo in jo olupimo.
Del kolerabe z lupilcem narežemo na tanke lističe, ki jih bomo ocvrli. Ostalo kolerabo naribamo.
Naribano kolerabo na hitro popečemo na vroči ponvi z dodatkom oljčnega olja, rahlo posolimo ter začinimo z majaronom. Tako popečeni dodamo nariban, dobro ožet krompir, po potrebi dodatno začinimo. Iz dobljene mase oblikujemo polpete ter jih v pečici ali toasterju spečemo do mehkega.
Fižol iz konzerve stresemo v manjšo kozico ter zavremo. Kuhan fižol pretlačimo. Začinimo s soljo, poprom in stopljenim maslom ter zamešamo v kremni pire.
Čebulo olupimo in jo narežemo na lističe. Prepražimo jih na oljčnem olju, posolimo in dodamo lovorjev list. Počasi pražimo, po potrebi prilivamo nekaj vode, da se čebula zmehča.
V namaščene silikonske modelčke ubijemo jajca, jih začinimo in pečemo v vroči pečici približno 10-12 minut.
Lističe kolerabe dobro osušimo, narahlo pomokamo ter hrustljavo ocvremo v vročem olju. Ocvrte položimo na kuhinjski papir, da se odcedijo, in jih posolimo.
Gorgonzolo stopimo v kozici tako, da ji primešamo nekaj vode, segrejemo, začinimo po okusu ter pokuhamo v gostljato omako. Lahko primešamo tudi nekaj sveže nasekljanih zelišč.
Rukolo očistimo, jo začinimo z oljčnim oljem, limoninim sokom ter soljo in poprom.